سئو مجرمانه یا کلاه سیاه چیست؟ و چه تاثیرات منفی دارد

سئو کلاه سیاه همچنان ادامه دارد، فوق العاده خوب کار می کند و باعث درآمدزایی افراد زیادی می شود. هنوز کسانی را می  بینیم از پرکردن صفحاتشان با کلمات کلیدی رتبه می گیرند، با ایجاد صفحات آدم خوار ، کلمات کلیدی با معانی دقیق را تور می کنند و برندهای معتبری از ایجاد شبکه وبلاگ های خصوصی صفحات اول را مال خود می کنند.

اما گوگل می گوید که از تکنیک های کلاه سیاه پیروی نکنید، وگرنه با پنالتی یا جریمه مواجه خواهید شد.

اشکال این است که برخلاف تمام دستورالعمل‌های اخلاقی است، به اعتبار کسب‌وکارها لطمه می‌زند، منجر به جریمه‌های دستی و در نهایت قرار گرفتن هزاران وب‌سایت در لیست سیاه می‌شود. این پست همه چیز کلاه سیاه را پوشش می دهد: خوب، بد و زشت.

سئو کلاه سیاه چیست؟

بیایید به سه تعریف نگاه کنیم:

سئو کلاه سیاه به مجموعه‌ای از روش‌ها اطلاق می‌شود که برای افزایش رتبه یک سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از طریق ابزارهایی که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می‌کنند، استفاده می‌شود. (Wordstream)

تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه، تاکتیک‌هایی هستند که از فریب، دستکاری و ترفندهایی برای فریب دادن موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی سایتی بالاتر از رتبه‌بندی آن استفاده می‌کنند. (فوربس)

“بهینه سازی موتور جستجو کلاه سیاه معمولاً به عنوان تکنیک هایی تعریف می شود که برای کسب رتبه های جستجوی بالاتر به روشی غیراخلاقی استفاده می شود.” (لایف وایر)

با کنار هم قرار دادن همه تعاریف بالا، می‌توانیم سئو کلاه سیاه را به این صورت تعریف کنیم: روش‌ها یا تکنیک‌هایی که شرایط خدمات موتور جستجو را در تلاش برای فریب دادن موتور جستجو برای رتبه‌بندی سایت بالاتر از رتبه طبیعی آن نقض می‌کنند.

اکنون نگاهی به این تاکتیک ها و مزایا و معایب آنها خواهم انداخت.

شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN)

 

 

این روشی است که هنوز جواب می دهد، برخی رتبه های بالای سایت خود را مدیون آن است، اما شما اگر می خواهید روش پایداری داشته باشید، بر برندسازی تمرکز کنید و از شبکه وبلاگ های خصوصی یا هیچ روش کلاه سیاه دیگر استفاده نکنید. حتی می خواهم بگویم از روش های غیر کلاه سیاه که به نظر افراط یا تفریط هست دوری کنید، همه چیز را ساده نگه دارید چون علیرغم پیشرفت ربات گوگل، هنوز آنها ربات هایی هستند که سعی می کنند مانند انسانی تصمیم بگیرند و هنوز به موفقیت کامل نرسیده اند.
Private Blog Networks یا «شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) شبکه‌ای از وب‌سایت‌های معتبر است که برای ایجاد پیوند به وب‌سایت‌های پولی شما به منظور رتبه‌بندی بالاتر در موتور جستجوی Google استفاده می‌شود.» مدل‌های PBN می‌توانند چندین لایه داشته باشند و بسیار پیچیده شوند، اما ابتدایی‌ترین مدل به این صورت است:

شبکه های از سایت های متعدد که همگی متعلق به شماست و می تواند باعث اقتدار سایت های اصلی و فرعی شود
شبکه های از سایت های متعدد که همگی متعلق به شماست و می تواند باعث اقتدار سایت های اصلی و فرعی شود

 

مزایا (خوب)

PBN ها بسیار مؤثر هستند زیرا شما کنترل کاملی بر پیوندهایی دارید که به وب سایت خود اشاره می کنند. شما می توانید متن لنگر، انواع پیوندها را تعیین کنید و مهمتر از آن دیوانه وار تست کنید تا زمانی که دستور برنده را پیدا کنید. اگر بدترین سناریو اتفاق افتاد و جریمه دستی دریافت کردید، می‌توانید به سادگی لینک‌های بد را حذف کنید و خوب می‌روید. PBN ها همچنین اختیارات فوری را ارائه می دهند زیرا شما اساساً از اعتبار یک وب سایت معتبر و قابل اعتماد استفاده می کنید. یکی دیگر از مزایای استفاده از PBN این است که نیازی به ایجاد روابط ندارید، که باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود.

معیب (بد)

برای شروع کار با PBN ها به پول نقد جدی نیاز دارید، Gotch SEO هزینه متوسطی در حدود 90 پوند برای هر سایت دارد! علاوه بر این، باید ساعت‌های بی‌پایانی برای یافتن دامنه‌هایی که ارزش خرید دارند، راه‌اندازی دامنه‌ها و توسعه سایت‌ها به گونه‌ای که تا حد امکان قانونی به نظر برسند، سرمایه‌گذاری کنید. سپس مشکلات میزبانی / هک حساب وجود دارد که با این نوع کارها همراه است. ناتان گوچ محاسبه کرد که راه اندازی و راه اندازی شبکه ای متشکل از 10 وب سایت (به طور متوسط) 36 ساعت طول می کشد. شما می توانید به برون سپاری کار نگاه کنید، اما این هزینه دارد و آن ROI را دورتر می کند.

زشت

مهم نیست که شبکه PBN شما چقدر خوب است، وقتی یک موتور جستجو متوجه کاری می شود که شما انجام می دهید، می توانید برای همیشه از فهرست خارج شوید یا جریمه دستی بشوید. در یک چشم به هم زدن، پول، زمان و تلاشی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید هیچ ارزشی نخواهد داشت و به میدان اول باز می‌گردید و از خود می‌پرسید: «چرا مسیر همیشه سبز را طی نکردم؟»

PBN ها هنوز هم کار می کنند با این وجود زمان بر هستند، تلاش زیادی می کنند و بسیار خطرناک هستند – اگر برای بلندمدت برنامه ریزی می کنید، مانند طاعون از آنها اجتناب کنید.

تصویر زیر از Niche Pursuits باید به شما در تصمیم گیری در مورد PBN کمک کند، این تجسم عالی نشان می دهد که Google یک سیلی بزرگ برای پیوندهای PBN غیرطبیعی ارائه می دهد:

اثر پنالتی گوگل بر pbn
اثر پنالتی گوگل بر pbn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *